Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SLD w obronie praw kobiet

Pięć tysięcy kobiet przyjechało w niedzielę do Warszawy na organizowany przez SLD Sejmik Kobiet Lewicy. Główny temat: przemoc wobec kobiet. - Zwalczanie przemocy wobec kobiet jest podstawowym obowiązkiem państwa i każdego obywatela. Dziś wysyłamy jasny sygnał, tym wszystkim kobietom, które dotyka przemoc: nie jesteście same!" - mówił w Sali Kongresowej szef SLD Leszek Miller. I dodał: - Przemoc wobec kobiet niekoniecznie ma twarz brutalnego prostaka. Bywa, że ma twarz biznesmena, polityka, albo rumianą i dobrotliwą twarz proboszcza.

Więcej…

 

Zebranie koła SLD

Informuję wszystkich członków SLD  iż w dniu 6 marca o godz. 17.00 w Sali  Rady Powiatowej przy ul. Grunwaldzkiej 29  odbędzie się zebranie koła SLD  Kędzierzyn – Koźle. Tematem spotkania  będzie obecna sytuacja społeczno – polityczna w naszym mieście. Zapraszam.

Przewodniczący Koła Jacek Iwan.

 

Na pomoc rozbitkom Węgrzyna

Niedawno w "Tygodniku 7 DNI" ukazał się artykuł pt. „Platforma na lewym kursie”. Autor tego tekstu pyta „ Czy PO staje się szalupą dla rozbitków z obrzeży SLD?”. Treść artykułu dowodzi, że posłanka Brygida Kolenda-Łabuś kieruje na lewo PO, bo udziela schronienia lewicowym rozbitkom. Już zupełnie odmiennie "7 DNI" interpretuje współpracę osób związanych z SLD z obecnym prezydentem Wantułą.

MOT

Autor artykułu rozbitków z SLD widzi u boku posłanki Brygidy Kolendy-Łabuś (PO). Chodzi o Piotra Gabrysza, który pełnił funkcję wiceprezydenta w ekipie byłego prezydenta Wiesława Fąfary (SLD) oraz Andrzeja Kopackiego – byłego asystenta prezydenta Fąfary, który kandydował na radnego powiatu z list SLD w 2010 roku. Obaj panowie pracują w biurze posłanki. Gabrysz został społecznym asystentem Kolendy-Łabuś, natomiast Kopacki dyrektorem jej biura. Warto w tym miejscu dodać, że ani Brygida Kolenda-Łabuś ani Piotr Gabrysz nigdy do SLD nie należeli, o czym  w artykule nie ma już mowy.

Fakt pracy w ekipie Fąfary i startowanie z list SLD autor tekstu uznaje jako dowód na postawioną w tytule artykułu tezę. Idąc tym tokiem myślenia trzeba by również dojść do wniosku, że ekipa prezydenta Wantuły także skręciła w lewo. Przecież Halina Damas-Łazowska - szefowa gabinetu doradców,  uważana za najbliższą współpracowniczkę Wantuły i zarazem najbardziej wpływową osobę w UM, przez cztery lata była wicestarostą powiatu z ramienia SLD, od 2002 roku. W kolejnych wyborach samorządowych startowała z pierwszego miejsca list SLD, jednak mandatu nie uzyskała. Ponadto sekretarz miasta Wiesław Księski kandydował z czwartego miejsca list SLD-UP w wyborach w 2002 roku i również jest znany ze swoich działań w lokalnych strukturach SLD.

To, co obciąża posłankę Brygidę Kolende-Łabuś, w przypadku Tomasza Wantuły jest zaletą. W artykule zamieszczonym w "7 DNI" (numer z 4-10 lutego 2011 r.) redaktor naczelny Leszek Stański stwierdza, że posiadanie w ekipie prezydenta Wantuły przedstawicieli środowisk lewicowych świadczy o tym, że: „Tomasz Wantuła kompletuje swoje otoczenie bez nadmiernego przywiązywania wagi do kwestii partyjnych. – Liczą się kompetencje – mówi (Wantuła) i potwierdza to w działaniu. Także to stanowi w Kędzierzynie-Koźlu nową jakość ”. W tym samym numerze Leszek Stański pisząc o decyzjach kadrowych prezydenta nazywa je ponadpartyjnym porozumieniem dla dobra miasta.

Sympatie tygodnika "7 DNI" są znane nie od dziś. Związki z byłym posłem PO Robertem Węgrzynem oraz popierającymi go członkami kędzierzyńskiego PO były widoczne przez całą 4-letnią kadencję. Powody tej przyjaźni były nader oczywiste. Węgrzyn stracił mandat poselski, a jego otoczenie w obliczu likwidacji lokalnych struktur PO popadło w tarapaty. Nie dziwne zatem, że wciąż będąc w PO stali się zapleczem ekipy prezydenta Wantuły, która sprawuje władzę w mieście. Zagrożeniem dla tego środowiska rozbitków-sympatyków Węgrzyna jest posłanka Brygida Kolenda- Łabuś, która ze względu na duży autorytet oraz mandat poselski jest postrzegana jako nowy lider tej partii w Kędzierzynie-Koźlu. W imię starej sympatii, żeby pomóc kolegom warto zaszkodzić pozycji posłanki. Nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo naszych lokalnych periodyków.


Informacje ze strony: http://kurier.kkozle.pl/

 

Powiatowy Zjazd SLD w Kędzierzynie-Koźlu

Jolanta   Konsek

Przewodniczącą Rady Powiatowej SLD   w Kędzierzynie – Koźlu

Powiatowy Zjazd SLD w Kędzierzynie – Koźlu  jaki odbył się w dniu 20.02.2012 r.  wybrał nowe władze partii i  przyjął  program na  kolejną kadencję. Duże zmiany  nastąpiły we  władzach sojuszu. Przewodniczącą  Powiatowej Organizacji   SLD została Jolanta Konsek ,  na sekretarza partii wybrano Grzegorza Jarzębskiego. W skład Rady Powiatowej weszli ponadto : Jacek Iwan, Ireneusz Wiśniewski, Dariusz Hryńczuk,  Wiesław Fąfara,  Elżbieta Szik,  Tadeusz Witko,  Barbara Saczko – Bomba ,  Stanisław Będkowski,  Grzegorz Mankiewicz,  Jarosław Charciarek,  Agnieszka Bodzioch.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Antoni Komor, Janusz Witos,  Barbara Rochowiak.

W skład Rady Wojewódzkiej SLD weszli: Andrzej Mazur, Jolanta Konsek , Grzegorz Mankiewicz.

Delegatami na Zjazd Wojewódzki  zostali wybrani: Dorota Tomala,  Wiesław Fąfara, Tadeusz Witko, Barbara Saczko – Bomba, Bożena Twers.

ZDJĘCIA W GALERII..

Grzegorz Jarzębski

Sekretarzem Rady Powiatowej SLD w Kędzierzynie - Koźlu


Jacek Iwan

Przewodniczącym Koła SLD  Kędzierzyn - Koźle


 

Zjazd Powiatowy SLD w Kędzierzynie – Koźle

Niniejszym  zapraszam wszystkich członków SLD w Kędzierzynie – Koźlu  na  obrady  Zjazdu Powiatowego SLD  , który odbędzie  się w dniu 20 luty 2012 r. \ poniedziałek \ o godz.16.30  w siedzibie  partii przy ul. Grunwaldzkiej  29. W programie m.in. wybory władz powiatowych, przyjęcie programu partii na najbliższy okres, referendum emerytalne, wybory szefa partii  Rady Krajowej.

Przewodniczący  RP SLD Grzegorz Mankiewicz

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci