Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Posiedzenie Zarządu SLD

W dniu 7 .02.2012 r. odbyło się posiedzenie Zarządu  Rady Powiatowej SLD w Kędzierzynie – Koźlu.  W związku z trwającą kampanią  sprawozdawczo – wyborczą  w SLD  Zarząd  podjął decyzję  iż Zjazd  Powiatowej  Organizacji SLD  w K-Koźlu  odbędzie się  w dniu  20 luty 2012 r. o godz. 16.30 w siedzibie SLD przy ul. Grunwaldzkiej 29.  W trakcie Zjazdu  wybrane zostaną nowe władze  Powiatowej Organizacji w K – Koźlu. Zarząd zaapelował do wszystkich mieszkańców naszego powiatu  o udział  w składaniu podpisów  pod wnioskiem  o referendum  w sprawie  wieku emerytalnego. Druki  podpisów można pobierać  z  naszej strony  internetowej.


Poprawiony (poniedziałek, 20 lutego 2012 22:24)

 

Zapraszamy na stronę www.referendum.sld.org.pl

Skandaliczne jest tempo wprowadzania zmian: co trzy miesiące wiek przejścia na emeryturę będzie przesuwany o jeden miesiąc.Propozycje rządu, ogłoszone podczas expose premiera Tuska, nie były poprzedzone żadnymi konsultacjami społecznymi. Oznacza to, że tak kluczowe zmiany, dotyczące wszystkich mieszkańców naszego kraju wprowadzane są bez jakiejkolwiek publicznej dyskusji! Zapraszamy  www.referendum.sld.org.pl

 

Apel SLD o odrzucenie umowy ACTA w parlamencie

1. Stało się. Polski rząd podpisał umowę ACTA. Mimo protestów, mimo braku szerokich konsultacji społecznych rząd Donalda Tuska postąpił wbrew opinii publicznej. Nie wszystkie kraje podpisały tę umowę, więc można było tego nie robić. Na jej nie podpisanie zdecydowały się takie państwa jak Cypr, Estonia, Niemcy, Słowacja czy Holandia.

2. Nie wszystko jednak stracone. Teraz czas na ratyfikacje tej umowy w polskim parlamencie. Podpisanie umowy międzynarodowej nie oznacza bowiem jej automatycznego wejścia w życie. Umowa musi jeszcze być ratyfikowana w Sejmie.

3. Od początku stanowisko SLD w sprawie ACTA jest konsekwentne: jesteśmy przeciwni ograniczaniu praw i swobód obywatelskich w Internecie.

Przypomnę kto jak głosował 24 listopada 2010 roku w Parlamencie Europejskim nad rezolucją krytykującą tryb prac nad porozumieniem ACTA. Rezolucja zawierała propozycje poprawek, które miały sprawić, że ACTA byłoby do zaakceptowania z punktu widzenia ochrony praw i wolności człowieka. Spośród Polaków przeciwko byli jedynie posłowie SLD. Posłowie PO, PiS i PSL głosowali de facto za tą umową.

4. Dlatego apelujemy do Platformy Obywatelskiej o zmianę stanowiska. Pokażcie, że jesteście po stronie wolności w Internecie, a nie po stronie ograniczeń i zakazów. Nawet PiS w tej sprawie dokonał autorefleksji i zmienił swoje stanowisko. Nie stójcie tam gdzie stał Jarosław Kaczyński. Zwracamy się do wszystkich sił politycznych w parlamencie o odrzucenie tej umowy międzynarodowej. Wspólnymi siłami obalmy prawo, które już przed jego wprowadzeniem, nie jest akceptowane społecznie.

 

Rada Krajowa SLD - 21.01.2012

W sobotę (21.01) odbyła się Rada Krajowa SLD, która ustaliła termin kongresu SLD na dzień 28 kwietnia 2012r. Kongres  który odbędzie się w Warszawie wybierze nowe władze w partii. Nowy przewodniczący SLD zostanie wybrany w drodze wyborów powszechnych przez Internet i korespondencyjnie. Każdy z członków partii otrzyma specjalny kod, którego wprowadzenie do komputera umożliwi oddane głosu. Kongres poprzedzi kampania sprawozdawczo-wyborcza, podczas której wybrane zostaną nowe władze wszystkich partyjnych szczebli.

Przewodniczący SLD podkreślił, że kongres zakończy proces transformacji Sojuszu i da mocny impuls na przyszłość. "Każdy dzień dłużej zajmowania się sobą będzie dniem straconym dla SLD, będzie dniem, który działa na naszą niekorzyść, natomiast na korzyść naszych konkurentów".
Przewodniczący Miller zadeklarował, że weźmie udział w wyborach powszechnych na przewodniczącego. Dodał, że termin zgłaszania kandydatur upływa 8 marca. "Zatem do 8 marca zamierzam również zgłosić swoją kandydaturę" - powiedział.

Został określony kalendarz działań partii na kolejne miesiące i tak w  przyszłym tygodniu odbędzie się w Warszawie spotkanie z przewodniczącymi rad powiatowych Sojuszu; 4 lutego ma odbyć się narada działaczy samorządowych SLD, później - 4 marca planowane jest spotkanie sejmiku kobiet lewicy, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki.
Sojusz nie będzie popierał projektów pogłębiających nierówności społeczne i powodujące wzrost biedy i wykluczenia społecznego. "Będziemy szukać rozumnego kompromisu pomiędzy tym, co w gospodarce rynkowej jest konieczne, a tym, co nakazuje poczucie solidarności z biednymi i przegranymi" – zaznaczył szef SLD.

SLD rozpoczęło zbieranie podpisów pod wnioskiem o zwołanie ogólnopolskiego referendum ws. reformy w powszechnym systemie ubezpieczeń społecznych. W referendum Polakom zostaną zadane dwa pytania: jedno dotyczy tego, czy są za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia; zaś drugie, czy są za propozycją przejścia na emeryturę kobiet po 35 latach pracy, a mężczyzn po 40 latach pracy. Rada Krajowa przyjęła w sobotę również uchwałę dotyczącą bieżącej sytuacji w służbie zdrowia. "Zwracamy się do Najwyższej Izby Kontroli, żeby zechciała zainteresować się przebiegiem akcji kontraktowej, mamy bowiem wiele sygnałów o nieprawidłowościach i to się musi odbić na jakości obsługi pacjentów". Rada Krajowa przyjęła uchwałę o powołaniu Rady Strategii Programowej, przewodniczącym Rady został Józef Oleksy.

 

RELACJA TVSLD: WIEK EMERYTALNY, KONTROWERSJE I DYLEMATY - REFERENDUM

Poprawiony (wtorek, 17 stycznia 2012 19:40)

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci