Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewódzka Konwencja SLD w Opolu

Z udziałem  Przewodniczącego  SLD  Leszka Milera , odbędzie się w dniu 18 stycznia br.  Wojewódzka Konwencja SLD w Opolu.  Delegaci i zaproszeni goście rozmawiać będą  o obecnej sytuacji  w kraju i planach SLD na przyszłość. W konwencji udział wezmą także delegaci  z Kędzierzyna – Koźla  z jej Przewodniczącym  Grzegorzem Mankiewiczem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30  w Auli  Uniwersytetu Opolskiego.

 

 

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich członków i sympatyków SLD życzy Rada Powiatowa SLD w Kędzierzynie Koźlu.

 

Leszek Miller nowym przewodniczącym SLD

Leszek Miller został wybrany przez delegatów Krajowej Konwencji SLD  nowym przewodniczącym Sojuszu. Leszek Miller zdobył 320 głosów, Marek Balt - 50, Joanna Senyszyn - 28, a Artur Hebda - 17.

Pora wziąć się do pracy, przestać zajmować się sobą. - Polska może być lepszym krajem, lepiej rządzonym, lepiej zorganizowanym. Państwo polskie może być bardziej sprawiedliwe dla swoich obywateli - powiedział Miller na zorganizowanej po ogłoszeniu wyników wyborów konferencji prasowej.  - W tym wielkim dziele zamierzamy brać udział i za cztery lata spotkać się ponownie, ale żeby cieszyć się wielkim wyborczym sukcesem - zaznaczył.

Leszek Miller zaapelował do byłych polityków lewicy, którzy z różnych powodów odeszli, lub "zostali wypchnięci". - Jeśli nie popełnili żadnych wykroczeń wobec prawa i zachowali lewicową wrażliwość, to niech wracają. W SLD jest miejsce dla każdego z lewicowymi wartościami - powiedział.

 

Miller: Założenia budżetu odbiegają od tych, które Platforma prezentowała przed wyborami

Szef Klubu Poselskiego SLD Leszek Miller  odniósł się dziś 10 listopada do informacji jaką podał Minister Finansów Jacek Rostowski, w sprawie przygotowanych przez jego resort wariantów budżetu państwa. Zakładają one odpowiednio wzrost PKB o 3,2 proc., 2,5 proc. i spadek PKB o 1 proc.

- Są to diametralnie inne założenia od tych jakie Platforma Obywatelska prezentowała przed wyborami parlamentarnymi – powiedział Miller – przypominam, że politycy PO mówili o wzroście PKB  rzędu 4 proc. - Założenia Ministerstwa Finansów wyraźnie pokazują jaki jest stan polskiej gospodarki.  Jako opozycja domagaliśmy się od rządu Donalda Tuska jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu, aby przedstawił informacje na temat stanu budżetu państwa – przypomniał szef klubu. - Nasze prośby były jednak zbywane przez premiera. Dziś okazuje się, że nasze obawy były słuszne, a zastrzeżenia przed wyborami miały podstawy, prawda wyszła na jaw – dodał Miller.

Szef Klubu SLD powiedział, że oczekuje od premiera Donalda Tuska informacji, co jego rząd w ostatnich czterech latach zrobił, aby przeciwdziałać rozlaniu się fali kryzysu w Polsce.  - Spodziewam się, że w expose premiera, zostanie przedstawiona strategia działań na czas kryzysu oraz zostaną podane rzetelne i autentyczne informacje na temat stanu finansów państwa i polskiej gospodarki, a nie założenia które rząd sobie jedynie wyobraża – powiedział Miller.

 

Kampania sprawozdawczo-wyborcza w strukturach SLD w K-Koźlu

W dniu  7 listopada br. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej SLD w K – Koźlu. Zebrani podsumowali  minioną kampanię  wyborów do Sejmu i Senatu. Mając na uwadze  osiągnięte wyniki  postanowiono przeprowadzić zebrania  w kołach  oraz  Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze  całej Powiatowej Organizacji  SLD. Zebrania w kołach odbędą się do  5.12.2011 r. podczas których oceni się  obecną sytuację społeczno – polityczną  oraz wybierze delegatów  na Konferencję Powiatową . Delegaci  na Konferencji Powiatowej  delegaci wybiorą nowe władze partii  oraz nowego Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD  w K – Koźlu. Przewidywany  termin  Konferencji Powiatowej  to 5 grudnia  br. godz.17.00.

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci