Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

List Przewodniczącego SLD do Ministra Finansów

Pan
Jan VINCENT - ROSTOWSKI
Kandydat Platformy Obywatelskiej na Posła
Minister Finansów

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

Dziękuję za zaproszenie do rozmowy na temat stanu finansów państwa. Zaproszenie przyjmuję z satysfakcją, ponieważ wielokrotnie apelowaliśmy o przeprowadzenie dyskusji o rzeczywistym stanie sektora finansów publicznych. Jeśli pretekstem, który Pana skłonił do zaproponowania tego spotkania są przedstawione przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, jako jedyną partię, konstruktywne propozycje reformy finansów to tym lepiej.


Za Pana i Platformy Obywatelskiej rządów dług publiczny wzrósł o prawie 300 mld zł do gigantycznej sumy ok. 800 mld zł.  To wszystko dzieje się pomimo ponownego sięgnięcia po środki z rezerwy demograficznej, a także „położenia łapy” przez rząd na większej części pieniędzy odkładanych przez pracujących na ich przyszłe emerytury. Kolejni eksperci dołączają do chóru tych, którzy twierdzą, że założenia do budżetu na 2012 rok są nierealistyczne.


Mam nadzieję, że przy okazji tego spotkania zarówno ja jak i opinia publiczna będziemy mogli poznać propozycje i pomysły Platformy Obywatelskiej w kwestii reformy i konsolidacji finansów publicznych. Rząd i partia polityczna, która przez ostatnie 4 lata radykalnie zadłużała Polskę, ma moralny obowiązek zaproponowania konstruktywnych rozwiązań. Dwa tygodnie przed wyborami to już najwyższy na to czas.


Korzystając z Pana zaproszenia proponuję spotkanie w środę 28 września. Chętnie odwiedzę Pana w Ministerstwie Finansów wraz z ekspertami, którzy tak jak ja wykazują troskę o Polskę.

Z poważaniem     
Grzegorz Napieralski
Przewodniczący SLD

 

Pokolenia z SLD do wyborów

Stowarzyszenie Pokolenia  -  Koło  Koźle wspólnie z Radą Powiatową  SLD w dniu 24.09. 2011 r.  na Wyspie  w Koźlu  zorganizowało  piknik  rodzinny  - pożegnanie lata. W trakcie pikniku nasi kandydaci do Sejmu i Senatu  prezentowali swoje programy wyborcze.  W spotkaniu uczestniczył także Przewodniczący  Rady Wojewódzkiej OPZZ Józef Piechota.

Poprawiony (sobota, 01 października 2011 19:27)

 

SLD wygrywa prawybory w Gnieźnie

W przeprowadzonych przez portal Gniezno.com.pl prawyborach parlamentarnych zdecydowanie zwyciężył Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskując wynik 30,3 % głosów. W   wyborach do okręgu 37. do sejmu i okręgach 92, i 93. do senatu, zdecydowało się oddać głos prawie 700 osób.

Zdecydowanie najwięcej osób zagłosowało na Sojusz Lewicy Demokratycznej, a spośród reprezentantów tej partii najwięcej głosów otrzymał Tadeusz Tomaszewski.

Drugą w kolejności formacją była Platforma Obywatelska, która uzyskała 24,9%. Najwięcej głosów otrzymał Paweł Arndt i on też uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów ubiegających się o mandat posła.

Trzecią formacją pod względem liczby otrzymanych głosów zostało prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 15,4% Liderem w ilości otrzymanych głosów, spośród kandydatów PiS okazał się Krzysztof Ostrowski.
Bardzo wysokie wyniki, w porównaniu z krajowymi sondażami zanotowały partie PSL - 11,9% oraz Ruch Poparcia Palikota - 10,3%

Kolejne miejsca zajęły: Polska Jest Najważniejsza - 4,4%, Nowa Prawica Janusza Korwin - Mikke - 2,2 %, Polska Partia Pracy Sierpień 80'- 0,4%, Prawica - 0,4%. W prawyborach do senatu zwyciężył urzędujący senator Piotr Gruszczyński, zdobywając niewielką przewagę nad Zdzisławem Kujawą z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Składy Komisji Obwodowych w wyborach do Sejmu i Senatu

Zarządzenie nr 433/Or/11
Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle
z dnia 19 września 2011 r.
w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu
Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.


Na podstawie art. 182 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy
(Dz.U. Nr 21 poz.112 z późn. zm.), Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle zarządza, co następuje:
§ 1. Powołuje się obwodowe komisje wyborcze nr 1-35 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej
Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w składach stanowiących załącznik do niniejszego
zarządzenia.
§ 2. 1. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega publikacji na tablicy ogłoszeń
Urzędu Miasta

 

ZAŁĄCZNIK

 

Sondaż: bez SLD nie uda się stworzyć rządu

Z sondażu opublikowanego w środę 14 września br. w portalu kalkulatorpolityczny.pl wynika, że PO popiera 36,61 proc. badanych. Partia może liczyć na 186 mandatów. Wynik PiS to odpowiednio 35,08 proc. I 184 miejsca w Sejmie, PSL – 9,07 proc. i 32 mandaty. SLD może zakończyć wybory z wynikiem 13,19 proc. i 57 posłów. Żadna inna partia nie przekracza progu wyborczego.


Przy tym układzie koalicja PO-PSL nie zdoła samodzielnie utworzyć rządu, więc jeśli PO nie porozumie się z PiS, będzie musiało negocjować z SLD. - To SLD będzie decydowało o tym, kto zostanie w Polsce premierem i jak będzie wyglądała powyborcza koalicja – pisze „Super Express”.

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci