Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napieralski: OPZZ to strategiczny partner

Jestem tu dziś na spotkaniu z przewodniczącym OPZZ Janem Guzem, aby zapewnić jeszcze raz,  że nasz strategiczny partner Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, że wszyscy  ludzie pracy  mają  w parlamencie sojusznika,  którym jest SLD – zapewnił podczas konferencji prasowej 30 września br., w siedzibie OPZZ,   lider SLD Grzegorz Napieralski. Nasze projekty, nasza aktywność na forum Sejmu jednoznacznie wskazują, że jesteśmy po stronie ludzi pracy. Jesteśmy formacją, która zawsze przedstawia rozsądne propozycje, projekty ustaw, rozsądnie patrzy w przyszłość. Zaprezentowaliśmy wartościowy i możliwy do zrealizowania program – dodał.


Przewodniczący powiedział także, że SLD chce działać w duchu porozumienia i dialogu społecznego, opowiada się za zwiększeniem rangi Komisji Trójstronnej wprowadzając obligatoryjność obowiązywania uchwał podejmowanych w konsensusie. - W ostatnich czterech latach rządów  PO-PSL dialog był fikcją, zaznaczył Napieralski. - SLD podejmuje rozmowy nie tylko z organizacjami związkowymi, ale również ze środowiskiem pracodawców, po to aby tworzyć jak najlepsze warunki do działalności gospodarczej, która powinna przełożyć się na nowe miejsca pracy, za godną płacę i godne zabezpieczenie społeczne na starość - powiedział szef SLD.

 

SLD: Prezydent podpisał ustawę niezgodną z Konstytucją

W poniedziałek 26 września br. podczas konferencji prasowej przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego i posła Ryszarda Kalisza, politycy SLD skomentowali decyzję prezydenta Bronisława Komorowskiego, który zdecydował się podpisać  ustawę o dostępie do informacji publicznej. Komorowski po ogłoszeniu tej ustawy w Dzienniku Ustaw, wystąpi do Trybunału Konstytucyjnego, w trybie kontroli następczej, o zbadanie zgodności z konstytucją trybu jej uchwalenia, w zakresie dotyczącym poprawki Senatu wprowadzającej ograniczenie prawa do informacji publicznej.


16 września, Sejm przyjął senacką poprawkę do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej. W myśl poprawki wniesionej przez senatora Marka Rockiego (PO), możliwe będzie ograniczenie prawa do informacji publicznej ze względu na ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa.


- To bardzo zła wiadomość dla Polaków – powiedział Grzegorz Napieralski. - Źle się stało. PO zrobiła to pod osłoną nocy. - Polacy nie mogą patrzeć na ręce władzy. Nie poznamy już pełnej informacji dotyczącej inwestora katarskiego, który miał kupić i stocznię w Szczecinie – zauważył szef SLD.


- Mam wrażenie, że prezydent Komorowski wyraźnie wchodzi w buty Lecha Kaczyńskiego – dodał Ryszard Kalisz, wyrażając w ten sposób swoją krytykę co do decyzji prezydenta, - To bardzo źle dla polskiej Konstytucji, bo prezydent do porządku prawnego właśnie wprowadził ustawę niezgodną z ustawą zasadniczą.


- Prezydent podpisując ustawę, wobec której ma wątpliwości, a dopiero później kierując ją do Trybunału Konstytucyjnego, przyczynia się do tego, że w polskim porządku prawnym jest ustawa, która może być niekonstytucyjna. Ja jestem przekonany, że ona taka jest. Panie Prezydencie, prawo powinno być przed polityką. Pan na podstawie art. 126 powinien czuwać nad przestrzeganiem Konstytucji – powiedział Kalisz.

 

Panie Premierze - dokąd zmierzamy?

W minionym  tygodniu  we Wrocławiu  odbyła się manifestacja  związków  zawodowych. Tysiące  robotników z całej Polski manifestowało swoje niezadowolenie z obecnej polityki  rządu. Wśród  uczestników  była  duża reprezentacja związkowców z Kędzierzyna – Koźla.

 

Poprawiony (sobota, 01 października 2011 19:26)

 

Apel stowarzyszenia Pokolenia

A  P  E  L

 

Do członków Stowarzyszenia „Pokolenia” i Sympatyków Lewicy

 

Zarząd Powiatowy Stowarzyszenia „Pokolenia” w Kędzierzynie-Koźlu apeluje
o poparcie w wyborach parlamentarnych 2011 r. kandydatów z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej województwa opolskiego, a w szczególności kandydatów kędzierzyńsko-kozielskich.

Drogie Koleżanki i Koledzy. Zwracamy się do Was z gorącym apelem, byśmy
w dniu 9 października 2011 r., wzięli wszyscy udział w wyborach parlamentarnych. Tylko przez osobisty udział w głosowaniu możemy wpływać na jakość i poziom uprawiania polityki. To od naszych głosów uzależniony jest przyszły mandatariusz. Mandatariusz nie byle jaki, bo pełnomocny do sprawowania władzy państwowej na 4-letnią kadencję parlamentu. To od nas wszystkich zależy, kto i w jakiej koalicji ten mandat sprawować będzie. Nie zerkajmy na liberałów i innych spod znaku prawicy. Doskonale widać jakie wartości przy sprawowaniu władzy im przyświecają. Przykładów niekompetencji, nieodpowiedzialności i odchodzenia od składanych obietnic przedwyborczych, nie  musimy szukać w Warszawie. Wystarczy popatrzeć na nasze miasto.

Mamy świadomość tego, iż tylko nasze głosy na liście nr 3, to za mało. Ośmielamy się Was gorąco prosić, byście Szanowni Państwo pośród znajomych sobie osób, przekonywali do naszych kandydatów z listy nr 3. Nasi współmieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zasługują na godnych i kompetentnych reprezentantów.
Trudno nie zauważyć, iż w minionych latach różnie z tym bywało.

Dlatego też, biorąc karty do głosowania zastanówmy się, na której karcie i przy którym nazwisku nakreślimy swój „krzyżyk”. Ośmielamy się podpowiedzieć. Lista nr 3, na liście kreślimy krzyżyk przy nazwisku osoby, której najbardziej ufamy.

Dlaczego lista nr 3?  Ponieważ na tej liście, z poręczenia Sojuszu Lewicy Demokratycznej kandydują osoby, które bardzo dobrze znamy. I właśnie dla tego, że ich znamy, możemy być pewni, że nas nie zawiodą.

 

Z   u p o w a ż n i e n i a    z a r z ą d u

 

Sekretarz Zarządu

Józef Szymanek

 

List Przewodniczącego SLD do Ministra Finansów

Pan
Jan VINCENT - ROSTOWSKI
Kandydat Platformy Obywatelskiej na Posła
Minister Finansów

 

Szanowny Panie Ministrze,

 

Dziękuję za zaproszenie do rozmowy na temat stanu finansów państwa. Zaproszenie przyjmuję z satysfakcją, ponieważ wielokrotnie apelowaliśmy o przeprowadzenie dyskusji o rzeczywistym stanie sektora finansów publicznych. Jeśli pretekstem, który Pana skłonił do zaproponowania tego spotkania są przedstawione przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, jako jedyną partię, konstruktywne propozycje reformy finansów to tym lepiej.


Za Pana i Platformy Obywatelskiej rządów dług publiczny wzrósł o prawie 300 mld zł do gigantycznej sumy ok. 800 mld zł.  To wszystko dzieje się pomimo ponownego sięgnięcia po środki z rezerwy demograficznej, a także „położenia łapy” przez rząd na większej części pieniędzy odkładanych przez pracujących na ich przyszłe emerytury. Kolejni eksperci dołączają do chóru tych, którzy twierdzą, że założenia do budżetu na 2012 rok są nierealistyczne.


Mam nadzieję, że przy okazji tego spotkania zarówno ja jak i opinia publiczna będziemy mogli poznać propozycje i pomysły Platformy Obywatelskiej w kwestii reformy i konsolidacji finansów publicznych. Rząd i partia polityczna, która przez ostatnie 4 lata radykalnie zadłużała Polskę, ma moralny obowiązek zaproponowania konstruktywnych rozwiązań. Dwa tygodnie przed wyborami to już najwyższy na to czas.


Korzystając z Pana zaproszenia proponuję spotkanie w środę 28 września. Chętnie odwiedzę Pana w Ministerstwie Finansów wraz z ekspertami, którzy tak jak ja wykazują troskę o Polskę.

Z poważaniem     
Grzegorz Napieralski
Przewodniczący SLD

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci