Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kampania sprawozdawczo-wyborcza w strukturach SLD w K-Koźlu

W dniu  7 listopada br. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej SLD w K – Koźlu. Zebrani podsumowali  minioną kampanię  wyborów do Sejmu i Senatu. Mając na uwadze  osiągnięte wyniki  postanowiono przeprowadzić zebrania  w kołach  oraz  Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze  całej Powiatowej Organizacji  SLD. Zebrania w kołach odbędą się do  5.12.2011 r. podczas których oceni się  obecną sytuację społeczno – polityczną  oraz wybierze delegatów  na Konferencję Powiatową . Delegaci  na Konferencji Powiatowej  delegaci wybiorą nowe władze partii  oraz nowego Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD  w K – Koźlu. Przewidywany  termin  Konferencji Powiatowej  to 5 grudnia  br. godz.17.00.

 

Rada Krajowa na 10 grudnia zwołała Konwencję Krajową SLD

Na 10 grudnia Rada Krajowa SLD zwołała Konwencję Krajową partii. Konwencja będzie miała charakter programowy, ale jej zadaniem będzie także wyłonienie nowych władz Sojuszu.

Rada podsumowała w sobotę 29 października br. kampanię i wynik SLD w wyborach parlamentarnych. Przedstawione zostało także sprawozdanie z działalności Krajowego Sztabu Wyborczego SLD.

Posiedzenie Rady było zamknięte dla mediów, głos zabrali m.in. przewodniczący Sojuszu Grzegorz Napieralski oraz szef Klubu Poselskiego SLD Leszek Miller.

 

Leszek Miller przewodniczącym Klubu Poselskiego SLD

Leszek Miller został nowym szefem klubu SLD.

Nowy, 27-osobowy klub, zebrał się w środę 19 października br., na swym pierwszym posiedzeniu. Kandydaturę Millera poparło 14 posłów, Kalisza - 11, a jeden głos był nieważny.

- Powierzono mi godność kierowania klubem sejmowym SLD. Zrobię wszystko, żeby być szefem nie tylko tych, którzy na mnie głosowali, ale także tych, którzy oddali głos na mojego konkurenta. Chciałbym podziękować Ryszardowi Kaliszowi za szlachetną rywalizację. Miałem przed sobą polityka wielkiej klasy, polityka kompetentnego - mówił na konferencji prasowej nowy szef klubu SLD.

- Zamierzam poprosić Kalisza, by został jednym z wiceprzewodniczących klubu. Będzie to sygnał do kooperacji w klubie SLD. Chcę stać się z całym klubem SLD liczącą i poważaną siłą parlamentarną, reprezentacją kompetentnych ludzi, którzy rzemiosło parlamentarne wykonują najlepiej jak to możliwe. Będziemy też partnerami dla innych klubów. Partnerami wymagającymi, znającymi swoją wartość - stwierdził Miller. - Wzięcie odpowiedzialności za funkcjonowanie klubu to wzięcie na plecy worka z kamieniami, a nie ze srebrem i złotem. Nie udźwignę tego ciężaru, jeśli miałbym być z tym sam – dodał.

Z kolei Ryszard Kalisz powiedział, że "jest przyjemnością przegrać z premierem RP, którego podpis jest na traktacie akcesyjnym, z osobą, która przeprowadziła do końca negocjacje przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej". - Jestem przekonany, że SLD będzie odgrywał bardzo dużą rolę w parlamencie, jak i w życiu publicznym - dodał.

 

Nasi kandydaci do sejmu i senatu

Więcej…

 

SPOT DO SEJMU

KLIKNIJ

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci