Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SLD wygrywa prawybory w Gnieźnie

W przeprowadzonych przez portal Gniezno.com.pl prawyborach parlamentarnych zdecydowanie zwyciężył Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskując wynik 30,3 % głosów. W   wyborach do okręgu 37. do sejmu i okręgach 92, i 93. do senatu, zdecydowało się oddać głos prawie 700 osób.

Zdecydowanie najwięcej osób zagłosowało na Sojusz Lewicy Demokratycznej, a spośród reprezentantów tej partii najwięcej głosów otrzymał Tadeusz Tomaszewski.

Drugą w kolejności formacją była Platforma Obywatelska, która uzyskała 24,9%. Najwięcej głosów otrzymał Paweł Arndt i on też uzyskał najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów ubiegających się o mandat posła.

Trzecią formacją pod względem liczby otrzymanych głosów zostało prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 15,4% Liderem w ilości otrzymanych głosów, spośród kandydatów PiS okazał się Krzysztof Ostrowski.
Bardzo wysokie wyniki, w porównaniu z krajowymi sondażami zanotowały partie PSL - 11,9% oraz Ruch Poparcia Palikota - 10,3%

Kolejne miejsca zajęły: Polska Jest Najważniejsza - 4,4%, Nowa Prawica Janusza Korwin - Mikke - 2,2 %, Polska Partia Pracy Sierpień 80'- 0,4%, Prawica - 0,4%. W prawyborach do senatu zwyciężył urzędujący senator Piotr Gruszczyński, zdobywając niewielką przewagę nad Zdzisławem Kujawą z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Składy Komisji Obwodowych w wyborach do Sejmu i Senatu

Zarządzenie nr 433/Or/11
Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle
z dnia 19 września 2011 r.
w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu
Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.


Na podstawie art. 182 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy
(Dz.U. Nr 21 poz.112 z późn. zm.), Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle zarządza, co następuje:
§ 1. Powołuje się obwodowe komisje wyborcze nr 1-35 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej
Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w składach stanowiących załącznik do niniejszego
zarządzenia.
§ 2. 1. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega publikacji na tablicy ogłoszeń
Urzędu Miasta

 

ZAŁĄCZNIK

 

Sondaż: bez SLD nie uda się stworzyć rządu

Z sondażu opublikowanego w środę 14 września br. w portalu kalkulatorpolityczny.pl wynika, że PO popiera 36,61 proc. badanych. Partia może liczyć na 186 mandatów. Wynik PiS to odpowiednio 35,08 proc. I 184 miejsca w Sejmie, PSL – 9,07 proc. i 32 mandaty. SLD może zakończyć wybory z wynikiem 13,19 proc. i 57 posłów. Żadna inna partia nie przekracza progu wyborczego.


Przy tym układzie koalicja PO-PSL nie zdoła samodzielnie utworzyć rządu, więc jeśli PO nie porozumie się z PiS, będzie musiało negocjować z SLD. - To SLD będzie decydowało o tym, kto zostanie w Polsce premierem i jak będzie wyglądała powyborcza koalicja – pisze „Super Express”.

 

Napieralski: Jestem gotowy budować większość rządową, byle projekt IV RP nie powrócił

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, podczas briefingu prasowego 16 września br., oświadczył, że jest gotowy do budowania koalicji z Platformą Obywatelską, byle projekt IV RP nigdy nie powrócił. Okres sprawowania władzy przez PiS, zbyt wiele kosztował Polskę i Polaków, i nie można pozwolić by partia Jarosława Kaczyńskiego znowu powróciła do władzy. Dziś w dobie kryzysu, Polski nie stać na to, aby najważniejsze decyzje w państwie podejmowali politycy PiS – zaznaczył Napieralski.

Przewodniczący powiedział także, że nawet jeśli Platforma dozna porażki w wyborach, to będzie szansa na zbudowanie koalicji z tych partii, którym projekt IV RP jest obcy.

– Skoro Donald Tusk oświadczył, że nie chce budować większości w parlamencie, kiedy PO przegra najbliższe wybory parlamentarne, to ja oświadczam, że jestem gotowy do rozmowy z PO, nawet bez Donalda Tuska, aby budować większość, która wyłoni dobry rząd, modernizacyjny i otwarty. Stworzenia koalicji, która patrzy w przyszłość  bez obaw i chce budować Polskę nowoczesną - dodał Napieralski.

 

Kalita: Tusk kłamie i zrzuca odpowiedzialność na posłów

Kalita: Tusk kłamie i zrzuca odpowiedzialność na posłów
Donald Tusk kłamie i w perfidny sposób próbuje zrzucić odpowiedzialność na posłów za tę ustawę. Za wykonanie i przeprowadzenie tej ustawy odpowiada PO. To nie my mamy większość, to nie myśmy tę ustawę przeprowadzili, tylko PO z PSL-em, to oni odpowiadają za jej realizację. A nie pierwszy raz wpędził nas Tusk i Platforma w maliny – mówił Tomasz Kalita o zamieszaniu z dopłatami do przedszkoli w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl. Rzecznik SLD ocenił także wyborcze szanse swojej partii, oraz stwierdził, że "najważniejsi polityce w kraju" nie chcą już koalicji z PSL-em.

 

 

Więcej…

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci