Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napieralski: Jestem gotowy budować większość rządową, byle projekt IV RP nie powrócił

Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, podczas briefingu prasowego 16 września br., oświadczył, że jest gotowy do budowania koalicji z Platformą Obywatelską, byle projekt IV RP nigdy nie powrócił. Okres sprawowania władzy przez PiS, zbyt wiele kosztował Polskę i Polaków, i nie można pozwolić by partia Jarosława Kaczyńskiego znowu powróciła do władzy. Dziś w dobie kryzysu, Polski nie stać na to, aby najważniejsze decyzje w państwie podejmowali politycy PiS – zaznaczył Napieralski.

Przewodniczący powiedział także, że nawet jeśli Platforma dozna porażki w wyborach, to będzie szansa na zbudowanie koalicji z tych partii, którym projekt IV RP jest obcy.

– Skoro Donald Tusk oświadczył, że nie chce budować większości w parlamencie, kiedy PO przegra najbliższe wybory parlamentarne, to ja oświadczam, że jestem gotowy do rozmowy z PO, nawet bez Donalda Tuska, aby budować większość, która wyłoni dobry rząd, modernizacyjny i otwarty. Stworzenia koalicji, która patrzy w przyszłość  bez obaw i chce budować Polskę nowoczesną - dodał Napieralski.

 

Kalita: Tusk kłamie i zrzuca odpowiedzialność na posłów

Kalita: Tusk kłamie i zrzuca odpowiedzialność na posłów
Donald Tusk kłamie i w perfidny sposób próbuje zrzucić odpowiedzialność na posłów za tę ustawę. Za wykonanie i przeprowadzenie tej ustawy odpowiada PO. To nie my mamy większość, to nie myśmy tę ustawę przeprowadzili, tylko PO z PSL-em, to oni odpowiadają za jej realizację. A nie pierwszy raz wpędził nas Tusk i Platforma w maliny – mówił Tomasz Kalita o zamieszaniu z dopłatami do przedszkoli w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl. Rzecznik SLD ocenił także wyborcze szanse swojej partii, oraz stwierdził, że "najważniejsi polityce w kraju" nie chcą już koalicji z PSL-em.

 

 

Więcej…

 

SLD: Program Platformy mało konkretny

Podczas konferencji prasowej w Sejmie 12 września br. Marek Balicki zwrócił uwagę na fakt, że program Platformy Obywatelskiej, nie odpowiada na podstawowe problemy służby zdrowia. Stwierdził, że jest to najkrótszy program - w części dot. służby zdrowia - jaki został zaprezentowany w ostatnich latach przez tak dużą partię. Składa się on zaledwie z 8 punktów z czego dwa już są zrealizowane, co do pozostałych brakuje szczegółów – powiedział Balicki.

Nie rozwiązują on podstawowych problemów polskiej służby zdrowia. Nie ma słowa o profilaktyce, co tak naprawdę powinno być pierwszoplanowym celem odpowiedzialnego rządu, który chce troszczyć się o zdrowie swoich obywateli. Podstawą tej profilaktyki są gabinety lekarskie w szkołach, ich przywrócenie proponuje SLD w swoim programie – dodał.


Platforma w swoim programie nie zawarła żadnych szczegółów w sprawie  reformy NFZ, za to proponuje przeniesienie składki zdrowotnej do prywatnych funduszy, to spowoduje że do NFZ wpłynie jeszcze mniej pieniędzy. Brakuje też odpowiedzi co dalej z zabiegami in vitro, czy będą refundowane – zauważył Balicki.

Rzecznik prasowy SLD Tomasz Kalita zwrócił uwagę, że Platforma nie ma planu jak walczyć tzw. z umowami śmieciowymi, zamiast nich proponuje wprowadzić umowy sezonowe co w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. Podsumowując konferencję Kalita dodał, że różnica pomiędzy programem PO i SLD jest taka, że sprawy najistotniejsze oraz sposoby ich rozwiązania dla Polski i jej obywateli, jeżeli nie znajdują się  w programie Platformy, to na pewno można je odnaleźć w programie SLD.

 

Komitet Wyborczy SLD lista nr 3!

Trójka to numer listy Komitetu Wyborczego SLD. W piątek 9 września br. o godz. 11.00 Państwowa Komisja Wyborcza wylosowala  numery list wyborczych komitetów, które zarejestrowały kandydatów w więcej niż w jednym okręgu wyborczym. Ogólnokrajowe listy  zarejestrowało siedem komitetów i tym komitetom w pierwszej kolejności przydzielono numery list.

Zadowolony z losowania jest szef sztabu SLD Stanisław Wziątek. - To bardzo dobry numer, bo nie tylko oznacza miejsce na podium, ale w naszym przypadku uznajemy, że jest to "szczęśliwa trójeczka" - powiedział.

Dodał, że nie obawia się, że Sojusz po wyborach pozostanie trzecią siłą na scenie politycznej. - Gdyby iść tym tropem, to by oznaczało, że ostatnia będzie Platforma Obywatelska, która ma numer siódmy - zaznaczył Wziątek.

 

Opłaty za przedszkola bezprawne

Wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, został skierowany do Trybunału Konstytucyjnego przez grupę posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

O tej inicjatywie poinformowała na konferencji prasowej w Sejmie 7 września posłanka Bożena Kotkowska. Posłanka przypomniała, że zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o systemie oświaty, przedszkola publiczne mają obowiązek zapewnienia dzieciom minimum 5 godzin dziennie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. W związku z tym pobieranie przez placówki publiczne stałych opłat jest sprzeczne z Konstytucją.


Jej zdaniem opłaty za przedszkola to dla wielu rodziców zbyt duża obciążenie i dlatego tak mało dzieci w Polsce uczęszcza do przedszkola. - Nie dość, że nie ma dostatecznej liczby miejsc to do tego są drogie – zauważyła. W Polsce do sądów administracyjnych wpływa coraz więcej pozwów od rodziców, którzy domagają się odszkodowań za bezprawnie - ich zdaniem - pobierane opłaty za publiczne przedszkola. Sama posłanka zaskarżyła uchwałę Rady Miasta w Bielsku–Białej i sąd administracyjny potwierdził jej wątpliwości,  unieważnił uchwałę, uznając że opłaty za przedszkola były pobierane bezpodstawnie.

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci