Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SLD: Program Platformy mało konkretny

Podczas konferencji prasowej w Sejmie 12 września br. Marek Balicki zwrócił uwagę na fakt, że program Platformy Obywatelskiej, nie odpowiada na podstawowe problemy służby zdrowia. Stwierdził, że jest to najkrótszy program - w części dot. służby zdrowia - jaki został zaprezentowany w ostatnich latach przez tak dużą partię. Składa się on zaledwie z 8 punktów z czego dwa już są zrealizowane, co do pozostałych brakuje szczegółów – powiedział Balicki.

Nie rozwiązują on podstawowych problemów polskiej służby zdrowia. Nie ma słowa o profilaktyce, co tak naprawdę powinno być pierwszoplanowym celem odpowiedzialnego rządu, który chce troszczyć się o zdrowie swoich obywateli. Podstawą tej profilaktyki są gabinety lekarskie w szkołach, ich przywrócenie proponuje SLD w swoim programie – dodał.


Platforma w swoim programie nie zawarła żadnych szczegółów w sprawie  reformy NFZ, za to proponuje przeniesienie składki zdrowotnej do prywatnych funduszy, to spowoduje że do NFZ wpłynie jeszcze mniej pieniędzy. Brakuje też odpowiedzi co dalej z zabiegami in vitro, czy będą refundowane – zauważył Balicki.

Rzecznik prasowy SLD Tomasz Kalita zwrócił uwagę, że Platforma nie ma planu jak walczyć tzw. z umowami śmieciowymi, zamiast nich proponuje wprowadzić umowy sezonowe co w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. Podsumowując konferencję Kalita dodał, że różnica pomiędzy programem PO i SLD jest taka, że sprawy najistotniejsze oraz sposoby ich rozwiązania dla Polski i jej obywateli, jeżeli nie znajdują się  w programie Platformy, to na pewno można je odnaleźć w programie SLD.

 

Komitet Wyborczy SLD lista nr 3!

Trójka to numer listy Komitetu Wyborczego SLD. W piątek 9 września br. o godz. 11.00 Państwowa Komisja Wyborcza wylosowala  numery list wyborczych komitetów, które zarejestrowały kandydatów w więcej niż w jednym okręgu wyborczym. Ogólnokrajowe listy  zarejestrowało siedem komitetów i tym komitetom w pierwszej kolejności przydzielono numery list.

Zadowolony z losowania jest szef sztabu SLD Stanisław Wziątek. - To bardzo dobry numer, bo nie tylko oznacza miejsce na podium, ale w naszym przypadku uznajemy, że jest to "szczęśliwa trójeczka" - powiedział.

Dodał, że nie obawia się, że Sojusz po wyborach pozostanie trzecią siłą na scenie politycznej. - Gdyby iść tym tropem, to by oznaczało, że ostatnia będzie Platforma Obywatelska, która ma numer siódmy - zaznaczył Wziątek.

 

Opłaty za przedszkola bezprawne

Wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, został skierowany do Trybunału Konstytucyjnego przez grupę posłów Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

O tej inicjatywie poinformowała na konferencji prasowej w Sejmie 7 września posłanka Bożena Kotkowska. Posłanka przypomniała, że zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o systemie oświaty, przedszkola publiczne mają obowiązek zapewnienia dzieciom minimum 5 godzin dziennie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki. W związku z tym pobieranie przez placówki publiczne stałych opłat jest sprzeczne z Konstytucją.


Jej zdaniem opłaty za przedszkola to dla wielu rodziców zbyt duża obciążenie i dlatego tak mało dzieci w Polsce uczęszcza do przedszkola. - Nie dość, że nie ma dostatecznej liczby miejsc to do tego są drogie – zauważyła. W Polsce do sądów administracyjnych wpływa coraz więcej pozwów od rodziców, którzy domagają się odszkodowań za bezprawnie - ich zdaniem - pobierane opłaty za publiczne przedszkola. Sama posłanka zaskarżyła uchwałę Rady Miasta w Bielsku–Białej i sąd administracyjny potwierdził jej wątpliwości,  unieważnił uchwałę, uznając że opłaty za przedszkola były pobierane bezpodstawnie.

 

Młodzi z SLD: Nie chcemy być straconym pokoleniem

W sobotę 3 września br. w warszawskim klubie Hybrydy odbyła się konwencja wyborcza młodych SLD, której hasłem było "Nie chcemy być straconym pokoleniem". Gościem konwencji był przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Młodzi kandydaci do parlamentu przedstawili problemy jakie towarzyszą im w momencie startu w dorosłość. Ze sceny padły retoryczne pytania jak mamy żyć Panie Premierze za 1300 zł brutto, dlaczego absolwenci szkół nie mają pracy, jeśli ją znajdą często są zatrudniani na umowy "śmieciowe", na staż, na krótkoterminowy okres, bez możliwości zamiany jej na etat. Jak młody człowiek może starać się o mieszkanie skoro brakuje mu zdolności kredytowej, a społeczne budownictwo w Polsce praktycznie nie istnieje. Te problemy i wiele innych, jak choćby wysokie koszty edukacji, zbyt mała liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach uniemożliwiają założenie rodziny, zapewnienie jej bezpieczeństwa i stabilizacji. Premierowi przypomniano także jego obietnicę z 2007 r., a mianowicie stworzenia warunków, które zachęciłyby do powrotu młodzież, która zdecydowała się wyemigrować z Polski w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

- Cieszę się z faktu, że tyle młodych osób startuje do parlamentu z list wyborczych SLD - powiedział w swoim wystąpieniu Grzegorz Napieralski - cieszę się, że następuje wymiana pokoleniowa, że tyle młodych osób pragnie angażować się politycznie, zmieniać Polskę, tworzyć lepsze prawo i zmieniać logikę funkcjonowania państwa w obszarach ważnych dla młodych ludzi.

 

Informacje z pracy SLD w K-Koźlu

Posiedzenie Zarządu SLD  w K – Koźlu

W dniu 5 września  2011 r. odbyło  się posiedzenie Zarządu SLD. W trakcie obrad  oceniono obecną sytuację społeczno – polityczną w mieście i powiecie. Przyjęto  kolejne działania związane  z wyborami do Sejmu  i Senatu.

Informacja dla członków  i sympatyków SLD

Przypomina się  członkom i sympatykom SLD iż  w dniu  6 września 2011 r. o godz. 17.00 w Sali posiedzeń SLD , przy ul. Grunwaldzkiej  29 odbędzie się  spotkanie poświęcone zbliżającym się wyborom  oraz  obecnej sytuacji  w mieście i powiecie.

Spotkanie integracyjne  członków i sympatyków SLD

Zarząd  Rady Powiatowej SLD informuje wszystkich członków SLD oraz sympatyków lewicy , iż w dniu 17 września 2011 r.  od godz. 13.00 na strzelnicy kozielskiej wyspy  odbędzie się  spotkanie integracyjne  członków lewicy. W spotkaniu wezmą udział  kandydaci do Sejmu i Senatu. Będzie smalec , ogórki , pieczona  kiełbasa  i  kaszanka.   ZAPRASZAMY.

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci