Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzi z SLD: Nie chcemy być straconym pokoleniem

W sobotę 3 września br. w warszawskim klubie Hybrydy odbyła się konwencja wyborcza młodych SLD, której hasłem było "Nie chcemy być straconym pokoleniem". Gościem konwencji był przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski.

Młodzi kandydaci do parlamentu przedstawili problemy jakie towarzyszą im w momencie startu w dorosłość. Ze sceny padły retoryczne pytania jak mamy żyć Panie Premierze za 1300 zł brutto, dlaczego absolwenci szkół nie mają pracy, jeśli ją znajdą często są zatrudniani na umowy "śmieciowe", na staż, na krótkoterminowy okres, bez możliwości zamiany jej na etat. Jak młody człowiek może starać się o mieszkanie skoro brakuje mu zdolności kredytowej, a społeczne budownictwo w Polsce praktycznie nie istnieje. Te problemy i wiele innych, jak choćby wysokie koszty edukacji, zbyt mała liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach uniemożliwiają założenie rodziny, zapewnienie jej bezpieczeństwa i stabilizacji. Premierowi przypomniano także jego obietnicę z 2007 r., a mianowicie stworzenia warunków, które zachęciłyby do powrotu młodzież, która zdecydowała się wyemigrować z Polski w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

- Cieszę się z faktu, że tyle młodych osób startuje do parlamentu z list wyborczych SLD - powiedział w swoim wystąpieniu Grzegorz Napieralski - cieszę się, że następuje wymiana pokoleniowa, że tyle młodych osób pragnie angażować się politycznie, zmieniać Polskę, tworzyć lepsze prawo i zmieniać logikę funkcjonowania państwa w obszarach ważnych dla młodych ludzi.

 

Informacje z pracy SLD w K-Koźlu

Posiedzenie Zarządu SLD  w K – Koźlu

W dniu 5 września  2011 r. odbyło  się posiedzenie Zarządu SLD. W trakcie obrad  oceniono obecną sytuację społeczno – polityczną w mieście i powiecie. Przyjęto  kolejne działania związane  z wyborami do Sejmu  i Senatu.

Informacja dla członków  i sympatyków SLD

Przypomina się  członkom i sympatykom SLD iż  w dniu  6 września 2011 r. o godz. 17.00 w Sali posiedzeń SLD , przy ul. Grunwaldzkiej  29 odbędzie się  spotkanie poświęcone zbliżającym się wyborom  oraz  obecnej sytuacji  w mieście i powiecie.

Spotkanie integracyjne  członków i sympatyków SLD

Zarząd  Rady Powiatowej SLD informuje wszystkich członków SLD oraz sympatyków lewicy , iż w dniu 17 września 2011 r.  od godz. 13.00 na strzelnicy kozielskiej wyspy  odbędzie się  spotkanie integracyjne  członków lewicy. W spotkaniu wezmą udział  kandydaci do Sejmu i Senatu. Będzie smalec , ogórki , pieczona  kiełbasa  i  kaszanka.   ZAPRASZAMY.

 

Grzegorz Mankiewicz, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Kędzierzynie Koźlu w Radio Park

ROZMOWA DO ŚCIĄGNIĘCIA TUTAJ

 

Konwencja programowa SLD

Władza to odpowiedzialność i służba, dlatego też najwyższy czas skończyć z propagandą i pustymi hasłami. Najwyższy czas obnażyć to, co robi ta ekipa - leniwa ekipa Donalda Tuska - mówił podczas konwencji SLD szef partii Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem, SLD jest silne, dlatego inne partie i środowiska polityczne atakują jego formację. Politycy SLD zaprezentowali nowy program wyborczy swej partii.

Więcej…

 

JUTRO BEZ OBAW ::: HASŁO WYBORCZE ::: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

KLIK .

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Młodzi w SLD
Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci