Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uchwała nr.7\2010 Rady Wojewódzkiej SLD w Opolu z dnia 1.07.2010 r.

W sprawie: odwołania doktora Kazimierza   Łukawieckiego  z funkcji  Dyrektora  Opolskiego Oddziału NFZ.

Opolska Rada Wojewódzka wyraża  swój  sprzeciw przeciwko  odwołaniu z funkcji Dyrektora  Opolskiego   Oddziału  Narodowego Funduszu Zdrowia   doktora  Kazimierza  Łukawieckiego.

Wieloletnią pracą i zaangażowaniem  w poprawę funkcjonowania  systemu służby  zdrowia w województwie opolskim Dyrektor Łukawiecki  dał się poznać jako jeden z  najlepszych szefów oddziałów  NFZ w Polsce.  Opolski Oddział NFZ  pod jego kierownictwem  wielokrotnie stawiany był za wzór w skali całej Polski . Ewenementem  w skali kraju jest fakt tak  wysokiego poparcia i zaufania społecznego, jakim cieszy się Dyrektor  Łukawiecki  w czasach , kiedy  Polska  służba zdrowia   przezywa  ciężkie  problemy.

Niepokojące  jest  także zachowanie  opolskich  władz Platformy Obywatelskiej  i brak  skutecznego działania  partii rządzącej  w kierunku obrony  Dyrektora Łukawieckiego  . Wypowiadanie się  przeciw  jego odwołaniu przy jednoczesnym  braku reakcji  parlamentarzystów  PO  świadczy  nie tylko o słabości  całej  dziewięcioosobowej  opolskiej  reprezentacji PO , ale także o słabości   i chaosie jaki panuje wewnątrz Platformy Obywatelskiej.

Opolska rada Wojewódzka  SLD  całkowicie popiera inicjatywę obywatelską , jaka zawiązała  się w obronie doktora  Kazimierza Łukawieckiego  i uczyni wszystko , aby jej pomóc.

 

Rada  Wojewódzka  SLD  w Opolu

 
FMS Kędzierzyn-Koźle
Kontakt

Rada Powiatowa SLD

ul.Grunwaldzka 29

47-220 Kędzierzyn - Koźle

tel\ fax +48 519 662 561

Forum kobiet
Gazeta Socjaldemokraci